Šachmatų čempionės

ZUZANA POLGAR
Pasaulio čempionė 1996 - 1999 m.

Gimė 1969 m. balandžio 19 d. Budapešte, Vengrijoje.
Pasaulio čempione tapo 1996 m. pasaulio pirmenybių mače nugalėjusi Se Cziun (Xie Jun).
1999 m. FIDE atėmė čempionės vardą.
1984 m. liepos mėn. penkiolikmetė jau turėjo didžiausią FIDE reitingą pasaulyje tarp moterų. Reitingų sąraše 1- 3 vietose išsilaikė 23 metus.
1991 m. gavo vyrų šachmatų didmeistrio vardą.
1992 m. laimėjo moterų greitųjų šachmatų ir žaibo šachmatų pasaulio čempionatus. Tokiu būdu, Zuzana Polgar yra vienintelė šachmatininkė pasaulyje, įskaitant ir vyrų, ir moterų šachmatus, kuri yra laimėjusi visų trijų formų (pagal žaidimo laiko kontrolę) pasaulio čempionatus.
1996 m. klasikinių šachmatų pasaulio pirmenybių mače nugalėjo Se Cziun (Xie Jun) ir tapo pasaulio moterų šachmatų čempione.
1999 m. FIDE atėmė čempionės vardą už nesutikimą žaisti pasaulio pirmenybių mačą su Se Cziun (Xie Jun) FIDE sąlygomis neatsižvelgiant į Zuzanos Polgar nurodytas jai nepalankias aplinkybes ir pageidavimus. Vėliau Zuzana Polgar užginčijo FIDE sprendimą Sporto Arbitražo teisme Lozanoje, Šveicarijoje, reikalaudama grąžinti jai pasaulio čempionės titulą ir išmokėti piniginę kompensaciją. 2001 m. kovo mėn. konfliktas buvo išspręstas: Z. Polgar atsiėmė savo reikalavimus, o FIDE sutiko jai išmokėti 25 tūkst. JAV dolerių.
Oficialiose šachmatų varžybose nedalyvauja nuo 2006 metų.

Apie Zuzaną Polgar Wikipedijoje (anglų k.)
Apie Zuzaną Polgar chessgames.com
FIDE šachmatininko kortelė


Partijų peržiūrai reikalinga „Java“ programinė įranga http://www.java.com.
Jei partijų peržiūra blokuojama, reikia nustatyti programos „Java“ vidutinį saugumo lygį (Control Panel -> Java -> Security -> Security Level - Medium). Java 8 versijoje reikia įrašyti svetainės http://a64.puslapiai.lt/ adresą (Control Panel -> Java -> Security -> Exception Site List).


Zuzanos Polgar partijų rinkinys (914 partijų)

TURINYS

ISTORIJA

ČEMPIONAI
Žaidimas šachmatais su kompiuteriu

UŽDAVINIAI

SVEČIŲ KNYGA

NUORODOS
   Jūsų apsilankymai: